Kalábrie – nejvíc slunce v Itálii

foto-kalabrieLetovisko Capo Vaticano na výběžku Capo Vaticano, jež tvoří pomyslnou přezku italské boty, je součástí oblasti zvané Kalábrie. Pokud zůstaneme v obuvnickém přirovnání, je Kalábrie špičkou kozačky. Tvoří je z velké části hory a možná právě proto patří k nejchudším oblastem Itálie. I to je ale důvod, proč tady najdete minimum turistů a dokonale osamělé pláže, zařezané ve skaliscích na pobřeží.

Z celé Itálie má právě Kalábrie nejvíce slunečních dní v roce a dovolená v Kalábrii má proto sílu až do října. Kromě koupání a obdivování vesniček vystavěných na skalách, se tu určitě nevyhnete ani vynikající kalábrijské kuchyni a zvláštní atmosféře, kterou Kalábrie oplývá. Mísí se tu vlivy arabské kultury s italskou, o kus dál navíc najdete půvabné Liparské ostrovy, kde vládne mocná síla sopek.

Nejlepší letoviska Kalábrie

  • Tropea – město na vysoké skále odolává po staletí nejen příboji, ale i sopečné lávě a zemětřesení. Pod ním se táhnou nádherné písčité pláže, odkud uvidíte možná i Stromboli!
  • Capo Vaticano – prý nejkrásnější kout Kalábrie ukrývá jednu z nejhezčích pláží světa a řadu písečných zátok, zaříznutých v přímořských skalách.
  • Ricadi – jedno z nejoblíbenějších letovisek poloostrova Capo Vaticano se pyšní nejen krásnými plážemi, ale i bohatou historií Pobřeží bohů.

Zajímá vás kalábrijská kuchyně, ale na dovolenou se zrovna nechystáte? Užitečné informace najdete v článku Někdo to rád ostré: Italská Kalábrie chutná po feferonkách a červeném víně, kde se mimo jiné dozvíte i recept na pravé kalábrijské rizoto.

Letoviska v Kalábrii

Fotografie Capo Vaticano

Galerie

Fotky Capo Vaticano
Podívejte se na nejkrásnější místa Kalábrie
Přejít na fotky Kalábrie

S kým na dovolenou?

CK Alex

Zájezdy do Itálie: Objevte romantickou Kalábrii nebo voňavý ostrov Sardinii s CK Alex – specialistou na cesty do středomoří.

Články o Řecku